You are here: Дизајн на домот

Дизајн на домот

Е-пошта Печати PDF

Овие двa одделни дизајни на станеви ни покажуваат декор решенија за еден млад дечко и една млад девојка Првиот стан е шик и елегантен, но целокупниот резултат е дека е прекрасен простор во кој може да уживаат и двете страни од различен пол. Додека дизајнот број два е исклучително женска фантазија а може да биде премногу шик за некои девојки! Пресудете сами...

1-Modern-apartment-600x357
Дизајнирано од Визуализерот Андреј Волков, изгледот е изграден со минималистички дневна соба, која добива топлина од богатиот тон на дрво во забавна функција ѕид.

2-Modern-open-plan-decor-600x399
Храбри, ниско висечки светла му доловуваат на дизајнот како дополнителен слој.

3-Masculine-apartment-600x399

4-Masculine-kitchen-design-600x399
А исклучителниот дизајн на кујната овозможува простор за кујнска маса, обложена со дрво кое се совпаѓа со ѕидот.

5-Modern-kitchen-diner-600x399


6-Modern-bedroom-600x399
Спалната соба е дизајн на гениј: За почеток, малата област остава впечаток на  луксуз со целиот ѕид посветен на headboard, каде сјајно црната хоризонтална линија додава илузија на дополнителна ширина во тесни димензии. Лизгачките врати со огледала овозможуваат чувство на зголемување на просторот...

7-Masculine-bedroom-design-600x399
... Но, тоа е во подножјето на креветот каде што магијата навистина се случува; ѕидот што ја дели спалната од дневната во овој мал стан е удар против footboard, и овој проблем е решен преку создавање двојни влезови од секоја страна од креветот, и интегриран flatscreen телевизор кој го одвлекува вниманието од непосредна близина совршено.

8-Marble-effect-tiles-600x445

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Станот наменет за млада жена, со Skripkin Елена, е луд судир на отпечатоци собрани во една силна палета на бои на црвена, црна и бела боја.

10-Red-white-black-decor-600x439

11-Red-home-accents-600x438
Мермерните подни плочки создаваат основна област основата за јадење и готвење

12-Red-sofa-600x461
Златната мрежа околу светлата го украсуваат таванот, и тука се додадени огледало плочкикако декорација на ѕидовите.

13-Red-pendant-light-600x468
Античкиот стил на илустрацијата - прибор, во кујната кои се ѕидни плочки додаваат интересен амбиент.

14-Red-net-curtains-600x480

15-Red-white-kitchen-600x461

16-Red-white-apartment-600x463

17-Red-curtains-600x477

19-Red-bed-covers-600x559

23-Feminine-bathroom-600x514